Kurucumuz, Yönetim Kurulu Başkanımız

1978 yılında Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde doğan Ethem Tanrıver, ilk ve ortaokulu Ürgüp’te, lise eğitimini Kayseri’de tamamladı. Çalışma hayatına halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı Kaptaş A.Ş.’de başlayan Tanrıver, Kaleblokbims Hafif Yapı Elemanları A.Ş. ile Politek-Terpa Elektronik Cihazlar Pazarlama San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürüyor. Halihazırda üretim, Ar-Ge ve ihracat başta olmak üzere firmalarının tüm bölümlerinde görev alarak ülkemiz sanayisine çok önemli hizmetler vermektedir. İş Dünyası ağırlıkta olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşunda başkan ve yönetici olarak görev yapmaktadır. İngilizce bilen Tanrıver, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Aktif Görevleri

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği yönetim Kurulu Başkanı

Kaleblokbims Hafif Yapı Elemanları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Politek-Terpa Elektronik Cihazlar Pazarlama San. Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı

BİMS Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Başkanımızın Mesajı

Kaleblokbims A.Ş. olarak, Türkiye’nin ve içinde bulunduğu yapı sektörünün en itibarlı kuruluşlarından biriyiz.

Türkiye ekonomisinin önemli temel taşlarından biri olma iddiamızı da, 2019 yılının ilk yarısında gerçekleştirdiğimiz 6.4 milyar ton ihracat ile tescilledik.

“Farklılıklar oluşturarak kalıcı üstünlükler sağlamaktadır” vizyonuyla, sorumluluklarımızı yerine getirmek için çalışıyor ve ülkemiz ekonomisi için katma değer üretmeye devam ediyoruz.

2001 yılında başladığımız yolculuğumuzu tüm hızla sürdürüyoruz. Geride bıraktığımız yıllarda önemli başarılar elde ettik. Bu başarının ana mimarı hiç kuşkusuz, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, kamusal paydaşlarımız, bayi ve distribütörlerimizdir.

Tüm dünyada ekonomiler hızlı bir değişime uğruyor. Bu değişimi şekillendiren ana unsur ise teknolojideki gelişmeler ve bununla birlikte ortaya çıkan yeni iş modelleridir. Özellikle iletişim teknolojilerindeki yenilikler üretici ile tüketici arasındaki sınırları önemli oranda kaldırdı. Ülkeler, firmalar ve bireyler arasındaki rekabet artık çok daha şeffaf ve çok daha kırılgan.

Tüm endüstriler için geleneksel maliyet unsurlarından daha değerli unsurlar ortaya çıktı. Yeni ekonomide maliyet rekabetinin temelini “bilgi rekabeti” oluşturmaya başladı.

Dünya 4.0 endüstri kavramını tartışırken, Türkiye’nin bu alanda önemli başarı hikayelerine imza atabilmesi için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız ve Tanrıver Şirketler Grubu olarak bu bilinçle hareket ediyoruz.

Yenilikçi kültürümüz ve operasyonel mükemmellik anlayışımızla, yaptığımız her işte, faaliyet gösterdiğimiz her sektörde daima “öncü” ve “örnek” olarak daha güzel başarı hikayeleri yazmaya devam edeceğiz.

Bu yolculukta bizlere destek olan ve desteğini daha da arttıracağına inandığımız çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, kamusal paydaşlarımıza, müşterilerimize, bayi ve distribütörlerimize çok teşekkür ediyorum. ​ ​​

Ethem TANRIVER

Yönetim Kurulu Başkanı