Temelleri 1980’li yıllara dayanan Tanrıver Şirketler Grubu bünyesindeki KALE BLOKBİMS HAFİF YAPI ELMANLARI A.Ş. halen daha yönetim kurulu başkanı olan Ethem Tanrıver tarafından; uzun yıllar boyunca edindiği bilgi birikimi ve tecrübe ışığında, araştırmacı, atılımcı ve yatırımcı yapısıyla 2005 yılında Erzurum Pasinler ilçesinde 15.000 M2 kapalı olmak üzere 65.000 m2 alan üzerinde kurulmuştur.


Ana faaliyet alanı olan hafif yapı elemanları sektöründe tam otomatik makinaları ile ulusal ve uluslararası yönergelere uygun olarak; bims bloklar, asmolen bloklar, dolu plakalar üreten şirketimiz ayrıca İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan kendi maden ocaklarından çıkardığı Pomza taşını çeşitli ebatlarda tasnif ederek yurt içi ve yurt dışına satışını gerçekleştirmektedir.


Araştırmacı ve atılımcı yapısıyla sektöründe öncü olan firmamız Doğu Anadolu maden ocaklarından çıkardığı Perlit madeni ile tarım ve sanayi sektöründe yoğun olarak kullanılan ve beyaz inci olarak tabir edilen perlit madenini işlemek için 2012 yılında bünyesine Perlit Eleme – Yıkama ve Genleştirme tesisini ilave etmiştir.


Planlı ve istikrarlı büyüme politikasıyla, hafif yapı elemanları sektörünün yanı sıra pazarın gelişen ihtiyaçlarını ve müşterilerinin beklentilerini karşılamak adına yaptığı araştırmalarında ortaya çıkan taleplere yönelerek 2013 yılında K-FiX markası adı altında bims yapıştırıcıları, derz dolgular, fayans ve seramik yapıştırıcıları, mineral bazlı sıvalar, ısı yalıtım levha yapıştırıcısı gibi bir çok Yapı Kimyasalları üretimine karar vermiş, tesisini ve makine parkurunu bu kapsamda genişletmiştir.

Yurt içi ve yurt dışında toplamda 700 bayi ve satıcımızla , alanında uzman kadromuz ve 80 adetlik araç filomuz ile Sorumlu, çözüm odaklı, güvenilir bir iş ortağı olmamız, samimi yaklaşımımız ve yeniliğe duyduğumuz heyecan süreç içerisinde bize Doğu Anadolu ’nun en büyük sanayi ve istihdam sağlayan kuruluşlarından biri olma başarısını getirdi.

Faaliyetlerimizi doğa ve insana saygı çerçevesinde, çevre üzerindeki etkilerini en aza indirecek şekilde sürdürülebilirlik anlayışıyla ülkemize ve bölgemize yatırım yapmayı görevimiz kabul ederek bu anlayışla büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz.


KALE BLOKBİM ‘si sektörde örnek alınan bir oyuncu olarak görme arzusuyla hiç durmadan çalışırken; bu değeri yaratmamızda yanımızda olan, bu sürece katkı sağlayan tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.