Kale Blok Bims TANRIVER: 'Ekibime ve İhracatçılarımıza Teşekkür Ediyorum'

17 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilen DAİB Olağan Seçimli Genel Kurulunda, bir kez daha DAİB Başkanlığına seçilerek güven tazeleyen başkan Ethem TANRIVER ‘’Ekibime ve İhracatçılarımıza Teşekkür Ediyorum’’ diyerek teşekkür mesajı yayınladı.

daib-baskani-tanriver-ekibime-ve-ihracatcilarimiza-tesekkur-ediyorum-1

Şırnak AJANS – Doğu Anadolu İhracatçı Birliğinin 1937’de Atatürk tarafından kurulan Türkiye’nin ilk ihracatçı Birliği olması yönüyle, tarihine yakışır rekor bir katılımla gerçekleştirilen Genel kurula, 50 ilden 800’e yakın ihracatçı firma katılım sağlayıp sandık başına giderek yeni yönetim kurulu, denetim kurulu ve TİM delegelerini belirledi.

Güven tazeleyen Ethem TANRIVER konuşmasında, ‘’Öncelikle Genel Kurulumuzun ihracatçımıza ve Birliğimize hayırlı olmasını diliyorum. Bizlere güvenip bir dönem daha camiamıza hizmet etme görevi veren ihracatçılarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.’’ ifadesinde bulundu.

daib-baskani-tanriver-ekibime-ve-ihracatcilarimiza-tesekkur-ediyorum-5

Başkan TANRIVER, ‘’Özelikle vurgulamak istiyorum ki, bugün ki genel kurulumuz şunu iyice gösterdi ki, Doğu Anadolu İhracatçı Birliği, gerçek anlamda çok önemli ve büyük bir birlik. Bugün genel kurulumuza ülkemizin 50 ilinden 800’e yakın ihracatçımız katılım sağlayıp bizleri destekleyerek, seçime iradesini yansıtmıştır. Seçimi yaklaşık 171 gibi çok ciddi bir farkla kazandık. Burada ihracatçımızın verdiği çok önemli bir mesaj var. İhracatçılarımız, Birliğimizi sahiplendiğini, çalışmalarımızı, hassasiyetlerimizi ve gayretlerimizi çok iyi gördüğünü; DAİB’in belli bir bölgeye, siyasi düşünceye sıkıştırılamayacağını; ülkemizin 81 ilinin 81’inde de var olan ihracatçısına hizmet eden bir Birlik olduğunu; üreten, ihracatı ve ihracatçıyı gerçek anlamda tanıyan ve onları en iyi şekilde temsil edeceğine inandığı ehliyetli ve liyakatli ekipler tarafından yönetilmesi gerektiği mesajını oluşan oy farkıyla çok açık ortaya koydu.’’

daib-baskani-tanriver-ekibime-ve-ihracatcilarimiza-tesekkur-ediyorum-3

Yönetim Ekibime ve İhracatçılarımıza Teşekkür Ediyorum

Seçimde güven tazeleyen DAİB Başkanı Ethem TANRIVER, teşekkür konuşmasında, ‘’1937’de kurulan Türkiye’nin ilk ihracatçı Birliğini ekibimizle birlikte yönetmenin gururu ve sorumluluğunu yaşıyoruz. Ben değil biz ruhuyla çalıştık. 4 yıl önce bizlere güvenip bu görevi verdiniz, pandemi koşullarına rağmen verdiğimiz sözleri tutmanın haklı gururu ile buradayız. Kıymetli ihracatçılarımız yönetim ekibimizi bu göreve tekrar layık gördüler, inşallah pandeminin de etkilerinin artık sona erdiği, dolu dolu hizmet üreteceğimiz bir 4 yıl geçireceğiz. Seçimi kazanan gerçek anlamda DAİB ailesi. Çünkü, 4 yıl önce olduğu gibi bugünde ‘’ben değil, biz diyen; makamı küçültüp, hizmeti büyüten’’ gerçek anlamda ihracatı bilen çok güzel bir ekip kazandı. Genel kurulumuza teşrif eden tüm ihracatçılarımıza Yönetim Ekibim olarak tekrar çok teşekkür ediyoruz.” ifadesinde bulundu.

Kaynak: https://www.sirnakajans.com